• >Strona główna >Galeria klasowa >Galeria kreatywności >Nasze projekty >Sekcja humoru >Strona szkoły
 • >O Profilu<


  >>Aby w łatwy i czytelny sposób przedstwaić Wam nasz profil, postanowiliśmy stworzyć prezentację, do której link znajdziecie tutaj.


  >>Poprosiliśmy również kilkoro ucznów klas "c" o wyrażenie opinii na temat szkoły i profilu:


  >loading "Opinie Uczniów"...  >>Mikołaj Ciuba, 1c:
  >W Hoffmanowej uczę się od prawie roku, więc mogę podzielić się moimi odczuciami. Ogólnie szkoła spełniła moje oczekiwania. Zastałem w niej wysoki poziom nauczania przedmiotów, które chciałem rozszerzać (mat-fiz-inf) i nie tylko. W szkole panuje przyjazna atmosfera. Uczniowie pomagają sobie, na przykład tłumacząc materiał osobom, które czegoś nie rozumieją. Mimo że czasem zdarza mi się posiedzieć trochę dłużej nad pracą domową, to uważam, że jest jej w sam raz, ponieważ wiekszość materiału przerabiamy na lekcji. Nasza szkoła organizuje dodatkowe zajęcia i wyjścia dla kazdego z profili. Nasza klasa bierze udział w wykładach na wydziale fizyki, ale udało nam się w tym roku również wyjść do laboratorium BioCEN-u. Szkoła dotrzymała słowa z początku roku i stara się jak najlepiej wyedukować swoich uczniów. Otworzyła kółka różnych przedmiotów oraz lekcje dla osób, które mają problem że zrozumieniem jakiegoś tematu. Wszystko po to, aby pomóc uczniom w rozwijaniu się. Nasz profil według mnie najlepiej sprawdzi się dla osób, które wiąża swoją przyszłość z programowaniem. Wszystkie przedmioty rozszerzone zdają się przygotowywać nas własnie do tego. Na matematyce dużą uwagę przykładamy do tematów, które przydają się potem na informatyce.


  >>Piotr Jarząbski, 1C:
  >W tym liceum trzeba ciężko pracować, ale praca ta wynagradza naprawdę solidnym przygotowaniem do matury. W naszej szkole nie zauważyłem tak zwanego "wyścigu szczurów", wręcz przeciwnie - panuje przyjemna atmosfera, nauczyciele są wyrozumiali. Zadają prace domowe nie po to, aby gnębić ucznia jej ciągłym sprawdzaniem, ale po to, żeby pomóc mu solidnie przygotować się do sprawdzianów.


  >>Adrianna Łapińska, 1c:
  >IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej to zdecydowanie dobra szkoła dla osób ambitnych i pracowitych. Dba o miłą atmosferę i rozwój osobisty uczniów oraz zapewnia rozrywkę organizując różne wycieczki do uczelni wyższych, wyjazdy zimowe i festiwale. Każdy ma okazję zaangażować się w różnorakie projekty, przez co nikt nie czuje się pominięty. Nauczyciele mają dobre podejście do młodzieży i dbają o wysoki poziom nauczania.


  >>Szymon Kowalczyk, 1C:
  >Bardzo cenię sobie moje liceum za otwartość i przyjazne podejście nauczycieli do uczniów. Zapewne już wszędzie slyszeliście o "wzajemnej pomocy", ale nie lekceważcie tego! Moi koledzy i koleżanki nigdy mnie nie zawiedli, zawsze pomagamy sobie w rozwiązywaniu problemów. Nauczyciele podają wiedzę w przystępny sposób. Jak mamy jakieś pytania, zawsze możemy zadać je po lekcji. Wiele wydarzeń kulturalnych ożywia naszą szkolną społeczność. Sami tworzymy je od podstaw. Na przerwach możemy grać w tenisa stołowego, oglądać rozgrywki Hoffbasket Leauge lub Hoffmanowej Ligi Kopaczy.


  >>Sabina Ocaya-Gamon, 1C:
  >Jeżeli jesteś ambitny, ciekawy świata i lubisz stawiać czoła różnym wyzwaniom, to nasze liceum jest dla Ciebie. IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej oferuje naukę na wysokim poziomie w miłej i przyjaznej atmosferze, a także sporo innych okazji do pogłębiania swojej wiedzy. Profil mat-fiz-inf jest dobrą opcją dla zainteresowanych naukami ścisłymi. Program z przedmiotów rozszerzonych jest prowadzony w interesujący i wyczerpujący sposób, ale potrafi być wymagający.


  >>Jakub Michał, 1c:
  >Klasa c, czyli skupisko umysłów ścisłych, jest miejscem dla osób lubiących matematykę, fizykę i informatykę. Duża dawka tych przedmiotów w planie umożliwia doskonalenie swoich umiejętności w ich zakresie, naukę szybkiego i logicznego myślenia oraz sprawne poznawanie nowych zagadnień. Mat-fiz-inf w Hoffmanowej to świetny fundament dla przyszłych studentów matematyki, automatyki, robotyki, fizyki, wszelkich studiów inżynierii, informatyki oraz wielu innych przyszłościowych kierunków. Według mnie jest to dobry wybór i szczerze polecam profil pasjonatom nauk ścisłych.


  >>Michał Stachowicz, 1C:
  >Szkoła jest bardzo wymagająca. Poziom narzucany przez nauczycieli jest wysoki. Jednak, jak pokazują coroczne wyniki matur, nie trzeba przejmować się dostaniem na wymarzoną uczelnię. Szkoła uczy myślenia, nie wkuwania na pamięć, co na pewno ułatwi potem naukę na studiach. Pomimo wysokiego poziomu w szkole, wsród uczniów nie ma wyścigu szczurów, każdy wspiera się nawzajem.


  >>Anna Czarkowska, 1C:
  >Szkoła z początku może wydawać się przytłaczająca, ale przyzwyczajenie się do ogromnej liczby uczniów i korytarzy zajmuje bardzo mało czasu. Poziom nauczania jest jak najbardziej zadowalający, jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż w tym liceum trzeba się przyłożyć nie tylko do przedmiotów rozszerzonych. Nauczyciele przekazują wiedzę w ciekawy sposób, dlatego też nie trzeba siedzieć po nocach i powtarzać materiału przez cały czas. Ponadto, jeśli uczeń wyjdzie z własną inicjatywą realizacji jakiegoś projektu, profesorowie zawsze są otwarci na wszelkie pomysły. Poza nauką muszę wspomnieć, że lokalizacja szkoły jest świetna, bo gdziekolwiek nie chcesz pójść ze znajomymi, zawsze znajdzie się dobre miejsce na spotkanie. Jestem bardzo zadowolona z wyboru tej szkoły :)))


  >>Jan Kuźma, 1C:
  >Profil mat-fiz-inf jest spełnieniem moich oczekiwań. Przedmioty rozszerzone na wysokim poziomie oraz możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych pozwalają na rozwój w interesujących nas kierunkach. W klasie panuje życzliwa atomsfera, w przypadku ewentualnych problemów każdy jest chętny do pomocy. Prowadzone są również konsultacje, na których także można poprosić o pomoc. Dobrze wyposażone sale umożliwiają wykonanie ciekawych doświadczeń, co sprawia, że lekcje są interesujące i profesjonalnie przygotowane. Podsumowując, trzeba przykładac się do nauki i przyzwyczaić do szybkiego tempa, ale pomaga to zdobyć wykształcenie na naprawdę wysokim poziomie.


  >>Antoni Sibielak, 1c:
  >Wybrałem profil mat-fiz-inf, ponieważ wiążę swoją przyszłość z przedmiotami ścisłymi. Chciałem trafić do szkoły, która da mi możliwość nauki na najwyższym poziomie, a także dzięki dobrej atmosferze pozwoli poznać nowych przyjaciół i czuć się dobrze. Hoffmanowa spełniła moje oczekiwania. Mimo iż nauczyciele dużo wymagają, to czuję się tu świetnie. Poza nauką w szkole można zaangażować się w wiele projektów czy wziąć udział w różnych wydarzeniach, co jest dobrą rozrywką.


  >>Klara Pawłowska, 1c:
  >Moim zdaniem pójście do Hoffmanowej było bardzo dobrym, a być może najlepszym wyborem, jakiego mogłam dokonać. Rzeczą, która różni tę szkołę od innych jest ogrom wydarzeń organizowanych przez uczniów i nauczycieli. W szkole panuje naprawdę dobra, przyjacielska atmosfera, a nauczyciele wspierają uczniów, pomagając im w zrozumieniu danego zagadnienia czy rozwiązaniu problemu. Dla mnie największymi plusami są: wysoki poziom nauczania matematyki, bardzo dobra lokalizacja i stan budynku, a także wiele wydarzeń kulturowych organizowanych przez uczniów i nauczycieli. Uważam, że Hoffmanowa to naprawdę dobry wybór dla osób szukających szkoły, w której w przyjemny sposób spędzą kolejne 4 lata.


  >>Jakub Staniszewski, 1c:
  >Profil mat-fiz-inf to zarazem bardzo przyszłościowy, jak i wymagający kierunek. By tu przeżyć, trzeba się naprawdę przykładać do nauki. Wszystkie przedmioty kierunkowe są na wysokim poziomie, lecz nie znaczy to, że lekcje są sztywne i nudne - panuje na nich przyjemna atmosfera. Nauczyciele są mili i często da się z nimi pośmiać.


  >>Adam Wiśniewski, 1C:
  >IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej to świetna szkoła, jeżeli zależy Wam na rozwoju i nauczeniu się wielu ciekawych rzeczy. Nauczyciele są wymagający, ale gdy jesteś w potrzebie, zawsze oferują pomoc. Zajęcia są raczej interesujące, a co istotne, nauczyciele prawie nigdy nie podają rozwiązań na tacy, co pozwala pobudzić kreatywność i pomysłowość. Szkoła posiada nowoczesny sprzęt, a także dobrze wyposażoną bibliotekę z miejscem do relaksu oraz smaczne i zdrowe dania na stołówce. Na korytarzach raczej nie ma wielkich tlumów (oprócz schodów), ponieważ szkoła jest naprawdę duża. Dodatkowo uczniowie wspólnie z nauczycielami organizują różne, ciekawe zajęcia tj. Hoffbasket Leauge, kółko teatralne, koło dyskusyjne i wiele innych.